
HET GEBEURDE ZOMAAR PLOTSELING
Zonder aankondiging viel mijn vriend tijdens een gezellig potje tennis op de grond en bleef roerloos liggen. Gelukkig had ik net een reanimatiecursus gedaan. Met zweet in mijn handen belde ik 112, die mij overigens uitstekend begeleidde en als eerste vertelde dat er een ambulance onderweg was. Daarna kwam de vraag van de 112 medewerker of de patiënt bij bewustzijn was, en wat ik moest doen om dat te checken. Nadat duidelijk was dat er sprake was van een acute hartstilstand, vroeg ik een medespeler om de AED te gaan halen, die ligt in het halletje van het paviljoen vertelde ik hem. Met de telefoon naast me op de grond bleef ik in contact met de 112 medewerker. Ik begon te reanimeren, precies zoals ik op de les had geleerd. De defibrillator ook wel AED genoemd was er snel en binnen 1 minuut heb ik de eerste schok toegediend. Mijn vriend kwam langzaam weer tot leven, ja letterlijk tot leven. De ambulance arriveerde al heel snel en nam de behandeling van mijn vriend over.
Zo, wat was dat heftig zeg. Ik stond te trillen op mijn benen, maar had wel het gevoel dat mijn reanimatiecursus het meer dan waard was geweest. Mijn vriend leefde nog en daar ging het om.
En zo kan het iedereen overkomen. Je kunt slachtoffer zijn en blij zijn dat er mensen waren die koelbloeding aan de gang gingen met reanimeren, maar als je iemand kunt helpen dan voelt dat ook heel erg goed. Kortom:
KOM NAAR DE REANIMATIECURSUS. Het is maar één avond en je kunt er mensenlevens mee redden. Hoe mooi is dat.
UTPV biedt de cursus GRATIS aan, dus voor het geld hoef je het ook niet te laten.
Je kunt één van deze data kiezen:
Data: 27 januari, 3 februari of 10 februari
Aanvang: 19.00 uur tot ongeveer 22.30 uur
Plaats: De boerderij van de Pekhoeve.
Opgeven bij:
Harm Scholten via email hsharmscholten@gmail.com
Of per telefoon 06 53 39 69 44. Ook voor wat extra informatie.
Gewoon DOEN







